اغلب دانشجویان ایرانی پس از نوشتن پایان نامه و انجام تحقیقات گسترده، قصد دارند تا حاصل تحقیقات خود را به صورت یک مقاله به نگارش در آورند تا علاوه بر انتقال تجربیات خود به محققان بعدی و افزایش سطح سواد جامعه علمی، از مزایای چاپ مقاله نیز بهره مند شوند. گام بعدی پس از نگارش مقاله انتخاب مجله برای چاپ مقاله است. دانشجویان برای چاپ مقاله در مجلات ایرانی نیاز دارند تا از لیست مجلات داخلی برای چاپ مقاله مطلع شوند و مجله مد نظر خود را انتخاب کنند. در این مطلب قصد داریم این لیست را در اختیار شما قرار دهیم و به ضرورت انتخاب مجله مناسب اشاره کنیم.

داشتن لیست مجلات داخلی برای چاپ مقاله کار دانشجویان و محققان داخلی برای چاپ مقاله را تسهیل خواهد کرد.
داشتن لیست مجلات داخلی برای چاپ مقاله کار دانشجویان و محققان داخلی برای چاپ مقاله را تسهیل خواهد کرد.

انتخاب مجله مناسب برای چاپ مقاله:

در مطالب پیشین سایت در رابطه با چاپ مقاله نکاتی را خدمت شما ارائه داده‌ایم (برای دسترسی به مطلب مربوط روی این آدرس کلیک کنید). یکی از مهم‌ترین مراحل چاپ مقاله انتخاب مجله مناسب برای سابمیت مقاله است. با انتخاب یک مجله خوب برای چاپ مقاله علاوه بر این که شانس گرفتن پذیرش برای مجله خود را بالا می‌برید، احتمال دیده شدن و به تبع آن استناد به مقاله خود را بالا خواهید برد. در ادامه به فاکتورهای انتخاب یک مجله مناسب اشاره می‌کنیم:

 1. هدف و محدوده مجله هدف: مجله هدف بایستی حتما موضوع مرتبط با موضوع مورد مطالعه شما را داشته باشد. در غیر این صورت ویراستار مجله در نگاه اول مقاله شما را رد خواهد کرد.
 2. چاپ مقاله مشابه مقاله شما: پس از توجه به حیطه تخصصی یک مجله، بایستی چند مورد از مقالات مجله را مطالعه کنید و تحقیق کنید که آیا مقاله شما از نظر کیفیت در سطح مقالات منتشر شده است یا خیر.
 3. محدودیت چاپ مقالات مشابه: در صورتی که بدانید مجله هدف مقالات مشابه مقاله یا موضوع مورد تحقیق شما را ریجکت کرده است، اقدام به سابمیت مقاله برای مجله مذکور عاقلانه نیست.
 4. تعداد کلمات مقالات چاپ شده: توجه کنید در صورتی که تعداد کلمات مقاله شما با استانداردهای مجله هدف هم خوانی نداشته باشد، احتمال گرفتن پذیرش برای مقاله به شدت کاهش خواهد یافت. تعداد کلمات و قالب استاندارد چاپ مقاله برای مجلات مختلف در وب‌سایت مجله و در قسمت راهنمای نویسندگان قابل دسترسی است.

لیست مجلات داخلی برای چاپ مقاله

مجلات از نظر کیفیت دارای سطوح مختلفی هستند و ممکن است برخی از مجلات موجود مورد تایید اغلب سازمان‌های علمی نباشند. می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رتبه‌بندی نشریات علمی کشور و دسترسی به بانک اطلاعات علمی کشور به سایت journals.msrt.ir مراجعه کنید. شما می‌توانید با کلیک بر آدرس وب‌سایت بانک اطلاعاتی نشریات علمی کشور به لیست مجلات داخلی برای چاپ مقاله که مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است، دسترسی داشته باشید و سطح علمی هر کدام از مجلات داخلی را نیز مشاهده کنید.

95 responses to “لیست مجلات داخلی برای چاپ مقاله

 1. سلام یک مقاله درباره روانکاوی دین در ایران صدر اسلام داشتم ،کجا باید چاپش کنم

  1. سلام یک مقاله در مورد تشخیص سرطان سینه با استفاده از پردازش تصویر با ماشین بردار پشتیبان و تکنیک نزدیکترین همسایه دارم کجا میتونم چاپش کنم؟

   1. دوست عزیز
    معرفی مجله براساس کیفیت مقاله می‌تواند انجام شود. مجلات در این حوزه mage processing, biomedical, cancer detection می‌توانید انتخاب کنید.

 2. محمودرضا عارفی
  سلام یک مقاله درباره روانکاوی دین در ایران صدر اسلام داشتم انگلیسی نوشتم و بیشتر بدرد مجلات میخوره layout علمی مقاله رو نداره ،کجا باید چاپش کنم.
  لطفا راهنماییم کنید خیلی علاقه مندم
  حوزه کاریم روانشناسی فرویدی و تکاملی و نماد شناسی است مرسی

  1. با سلام با توجه به موضوع مقاله شما، امکان پذیرش در مجلات ایمپکتدار پایین می باشد، مجلات زیر پیشنهاد می شود:

   DILEMAS CONTEMPORANEOS-EDUCACION POLITICA Y VALORES
   زمان تقریبی: 2 ماه کیفیت متوسط
   ISSN: 2007-7890
   E-ISSN: 2007-7890

   RELIGACION-REVISTA DE CIENCIAS SOCIALES Y HUMANIDADES
   زمان تقریبی: 2 ماه کیفیت متوسط

   2477-9083

 3. سلام.وقتتون بخیر یک مقاله روانشناسی داشتم با عنوان تاثیر درمان ذهن آگاهی بر روی آسیب های روانشناختی کودکان.نمیدونم باید کجا چاپش کنم.در ژورنال های داخلی یا خارجی؟و از طرفی نمیدونم اگر بخوام در ژورنال های داخلی چاپ کنم کدام ژورنال ها احتمال اینکه پذیرش بدن بیشتر هست.لطف کنید منو راهنمایی بفرمایید.ممنون

  1. سلام لطفا عنوان و چکیده مقاله، ایندکس مدنظر و هدف از چاپ مقاله را بفرمایید تا مجلات مناسب معرفی شود.
   میتوانید از قسمت خدمات معرفی مجله، وبسایت استفاده کنید.

 4. سلام بنده دانشجوی دکتری رشته مدیریت اموزشی هستم و برای دفاع از رساله ام نیازبه چاپ مقاله ام در مجلات مورد تایید وزارت علوم باشه ،دارم لطفا راهنمایی می فرمایید باتشکر

  1. برای رشته مدیریت مجلات علمی پژوهشی زمانبر خواهد بود و 4-10 ماه زمان میبره، در صورتی که دانشگاه شما قبول کند در مجلات ای اس ای یا اسکوپوس مرتبط میتوانید اقدام کنید

 5. باعرض سلام بنده یک مقاله در زمینه text mining با عنوان خلاصه‌سازی متن با یک روش ترکیبی داشتم که در واقع مقاله مستخرج از پایان نامه ارشد هست و میخواستم در یک مجله معتبر چاپ کنم. چند مجله را معرفی کنید. تشکر

 6. اعرض سلام بنده دانشجوی ارشد نرم افزارم و یک مقاله در زمینه text mining با عنوان خلاصه‌سازی متن با یک روش ترکیبی داشتم که در واقع مقاله مستخرج از پایان نامه است و میخواستم در یک مجله معتبر چاپ کنم. چند مجله را معرفی کنید. تشکر

  1. برای معرفی مجله لطفا عنوان و چکیده مقاله به همرا ایندکس مدنظر و برای چه کاری میخواهید مقاله رو، بفرستید تا براساس کیفیت، موضوع و نیاز شما مجله مناسب معرفی شود.

   1. لطف بفرماید یک ادرس ایمیل به من بدید تا چکیده و مابقی موارد را بفرستم خدمتتون. تشکر

   2. لطفا نام مجلات معتب برای مقاله مشاوره خانواده یا روانشناسی برایم ایمیل کنید یا دراین مورد راهنمائی بفرمایید
    عنوان مقاله درباره واقعیت درمانی وکودکان تک والدی میباشد

    1. دوست عزیز
     مجلات سایکولوژی کودکان در مجلات الزویر و اشپرینگر هستند، ولی با توجه به کیفیت و سطح مقاله‌تان بهتر است اقدام کنید.

 7. با سلام مقاله ای با عنوان اثرات اقتصادی اجتماعی اسکان عشایر در ایران مورد مطالعه گود گپ شیراز
  چه مجله درجه دار معتبری را پیشنهاد می نمایید

 8. سلام . میشخ بفرمایید این مجله religacion ewvista de ciencias sociales y humanidades برای چاپ مقاله خوب هست یا نه ؟

 9. سلام دانشجوی ارشد مدیریت اموزشی هستم و یک مقاله در مورد رابطه سبک های مدیریت کلاس درس با پیشرفت تحصیلی دانش اموزان دارم، کدام مجله ها را پیشنهاد می کنید.
  تشکر

  1. دوست عزیز، لطفن مقاله خود را به همکاران ما ایمل کنید. همکاران ما در اسرع وقت شما را راهنمایی خواهند کرد.

 10. سلام وقت بخیر من چند مقاله در خصوص بررسی جرم شناختی تامین مالی تروریسم و بررسی جرایم علیه اعتبار اشخاص حقوقی از منظر حقوق ایران و انگلیس مدت ها نوشتم نمیدونم کجا چاپش کنم ممنون میشم مجله علمی پژوهشی در این خصوص معرفی کنید

 11. سلام وقت بخیر من دو تا مقالهبررسی جرم شناختی تامین منابع مالی تروریسم و بررسی جرایم علیه اعتبار اشخاص حقوقی در حقوق ایران و انگلستلن نوشتم چه مجله ای علمی پژوهشی پیشنهاد میفرمایید چاپ کنم؟ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام دوست عزیز
   لطفن درخواست خود را به صورت ایمیل به همکاران ما ارسال کنید تا در اسرع وقت شما را راهنمایی کنند

 12. سلام مقاله ای درمورد خودکنترلی شغلی نوشتم .چه مجله داخلی رو پیشنهاد میکنید؟

 13. سلام،
  دانشجوی زبانشناسی هستم برای پایان نامه چگونه مقاله را در کدام مجله منتشر نمایم؟

  1. دوست عزیز برای اینکه همکاران ما بتوانند به خوبی شما را راهنمایی کنند، لطفن مدارک و اطلاعات خود را به ایمیل ما ارسال کنید تا همکاران ما در اسرع وقت شما را راهنمایی کنند.

 14. سلام
  بنده 5 مقاله در حوزه حقوق دارم لطفا راهنمایی بفرمایید کجا میتونم چاپ کنم انها رو
  با تشکر

  1. سلام دوست عزیز
   لطفن اطلاعات کامل‌تری در مورد مقاله‌های خودتان را برای ما ایمیل کنید، تا در اسرع وقت همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

 15. سلام. بنده دو مقاله برگرفته از پایان نامه کارشناسی ارشد پرستاری با عناوین۱- بررسی سطح عملکرد والدین دارای کودک مبتلا به نارسایی مزمن کلیه ۲-بررسی سطح آگاهی والدین دارای کودک مبتلا به نارسایی مزمن کلیه دارم. لطفا جهت چاپ سریع مقالات و ژورنال مربوطه راهنمایی کنید. با سپاس

  1. دوست عزیز لطفن برای راهنمایی بهتر همکاران ما از قسمت پیشنهاد مجله، مشخصات مجله و رشته خودتان را برای همکاران ما ارسال کنید تا آنها در اسرع وقت شما را راهنمایی کنند.

 16. سلام خسته نباشد من از پایان نامه ام مقاله استخراج کردم در زمینه بافت تاریخی و شهر خلاق در رشته شهرسازی کدوم مجله معتبر میتونم چاپ کنم؟

  1. دوست عزیز
   لطفن نام مقاله و چکیده مقاله خودتان را برای همکاران ما ارسال کنید، تا در اسرع وقت همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

 17. سلام. بنده یک مقاله برگرفته از پایان نامه کارشناسی ارشد زیسشت شناسی علوم گیاهی -فزیولوژی گیاهی در ارتباط با محیط زیست دارم لطفا بنده را راهنمایی بفرمائید

  1. دوست عزیز
   لطفن نام مقاله و چکیده مقاله خودتان را از طریق ایمیل به همکاران ما ارسال کنید، تا در اسرع وقت شما را راهنمایی کنند.

  1. سلام دوست عزیز
   نشریه با نشریه متفاوت است. برخی از نشریه‌ها هزینه دریافت می‌کنند. شما براساس موضوع مقاله خود باید نشریه مورد نظرتان را انتخاب کنید. در صورتی که تمایل داشته باشید تا همکاران ما شما را در انتخاب نشریه مورد نظر راهنمایی کنند، می‌توانید چکیده مقاله خود را به همراه نام مقاله خود را به همکاران ما از طریق ایمیل ارسال کنید تا آنها در اسرع وقت شما را راهنمایی کنند.

  1. سلام دوست عزیز
   همکاران ما می‌توانند شما را راهنمایی کنند. در صورتی که تمایل داشته باشید همکاران ما شما را راهنمایی کنید، می‌توانید نام مقاله، چکیده، موضوع و موارد مشابه را از طریق ایمیل به همکاران ما ارسال کنید، همکاران ما در اسرع وقت شما را راهنمایی خواهند کرد.

 18. سلام خدا قوت
  مقاله ریاضی داشتم می خواستم در مجله داخلی علمی و پژوهشی چاپ کنم لطفا راهنماییم کنید ممنون

  1. دوست عزیز
   لطفاً عنوان مقاله و چکیده آن و هدف خودتان را از طریق ایمیل به همکاران ما ارسال کنید، تا همکاران ما آنها را بررسی کرده و بعد از بررسی نتایج را از طریق ایمیل به شما اطلاع دهند.

   1. سلام.مقاله ی اماده و استخراجی از رساله م دارم برای دفاع از رساله م پذیرش و چاپ میخوام. لطفا کمکم کنید.سپاس

    1. دوست عزیز
     لطفاً مقاله خودتان را از طریق ایمیل به همکاران ما ارسال کنید، همکاران ما بعد از بررسی در اسرع وقت شما را راهنمایی خواهند کرد.

 19. سلام وسپاس مجدد.ببخشید مقاله مو به این ایمیل بفرستم خدمتتون؟؟
  journalshub(at)gmail. Com.
  لطفا راهنمائی بفرمایید.خیلی سپاسگزارم

   1. باسلام و احترام فراوان و خداقوت. مقاله رو با عنوان مطالعه ی تطبیقی عشق در اشعار دکتر ناجی و طاهر بگ جاف فرستادم خدمتتون.لطفا کمکم کنید ورودی ۹۲ هستم.

    1. دوست عزیز
     ممنون که مقاله‌تون را برای ما ارسال کردید.
     جسارتاً از طریق ایمیل ارسال کردید؟ در صورتی که از طریق ایمیل ارسال کرده باشید، همکاران ما در اسرع وقت شما را راهنمایی خواهند کرد.

     1. سلام استاد بله چن روز قبل از طریق ایمیل فرستادم خدمتتون.
      لطفا کمکم کنید که بتونم پذیرش بگیرم برا دفاع، ۹۲ ای هستم منطقه ی زلزله ی کرمانشاه.

     2. دوست عزیز
      دوستان ما در اسرع وقت شما را راهنمایی خواهند کرد.
      سپاس

 20. سلام دارم خدمت اساتید بزرگوارم، اله وردی هستم چند مدت پیش مقاله مو که تطبیقی بین ناجی و جاف بود فرستادم خدمتتون، کارشناسان بزرگوار گفته بودن که باید اصلاح بشه.اصلاحاتو انجام دادم میتونم بفرستم خدمتتون؟ببخشید میتونید برام چاپ کنید؟؟

  1. دوست عزیز
   خدمات ما شامل معرفی مجله و اعتبارسنجی مجله است، چاپ و پذیرش بر عهده خود دانشجو است.

   1. سلام و وقت بخیر ببخشید جای مطمئنی هست که هزینه کردم واقعا برام مقاله مو چاپ کنن؟خیلی سپاسگزارم از راهنمائی اساتید بزرگوار

 21. سلام بنده یک مقاله اخلاقی و به نحوی دینی نوشته ام که میخواستم بپرسم اجازه انتشار میدن به این نوع مقالات

 22. سلام و درود
  بنده چند مقاله علمی پژوهشی در زمینه علوم تربیتی دارم ولی تمام مجله ها هزینه زیادی دارد
  لطفا یک مجله داخلی معتبر پیشنهاد می دهید

  1. دوست عزیز
   لطفاً عنوان و چکیده مقاله‌هاتون را به صورت ایمیل به همکاران ما ارسال کنید. در اسرع وقت شما را راهنمایی خواهند کرد.

 23. سلام یه سیستماتیک ریویو درحوزه سلامت و روان شناسی نوشتم. بهترین مجله هایی که میتونم بفرستم کدوماس؟ هزینه اش هم برام مهم نیست

  1. دوست عزیز
   لطفاً درخواست و چکیده مقاله خودتان را به صورت ایمیل به همکاران ما ارسال کنید. همکاران ما در اسرع وقت شما را راهنمایی خواهند کرد.

 24. سلام. من یه مقاله مدیتی درباره نقش innovation بر روی supply chain نوشتم. کدوم مجله ها میتونم چاپ کنم که راحت و سریع باشه؟

  1. دوست عزیز
   لطفاً چکیده مقاله و عنوان مقاله به صورت ایمیل به همکاران ما ارسال کنید، تا آنها در اسرع وقت شما را راهنمایی کنند.

 25. سلام استاد ببخشید من یه مقاله دارم که برای رساله ارشدم حتما باید برای جایی بفرستم و تایید بشه ولی مجله یا همایش مورد نظری پیدا نمیکنم خواهش میکنم من را راهنمایی کنید عنوان مقالم نشانه شناسی کلیسای سنت استپانوس جلفا است و درباره تلفیق هنر و تاریخ

  1. دوست عزیز
   همکاران ما می‌توانند شما را راهنمایی کنند ولی برای اینکار لطفاً عنوان مقاله خودتان را به همراه چکیده مقاله خودتان از طریق ایمیل به همکاران ما ارسال کنید و درخواست خودتان را مطرح کنید، همکاران ما در اسرع وقت شما را راهنمایی خواهند کرد.

 26. سلام من تنها نیاز به اعلام وصول مقاله دارم برای فارغ التحصیلی میخوام بدونم چه مجله ای سریع اعلام وصول رو برام میفرسته

  حوزه پایان نامم اقتصاد و مالی است

  ممنون

  1. دوست عزیز
   معرفی مجلات و اعتبارسنجی از طریق سایت انجام می‌شود و منظورتون اگر پذیرش است، مجلات معتبر حداقل 2 ماه زمان می‌برد.

 27. سلام ، روزبخیر
  برای دفاع باید مقاله ای در مجله های مورد تایید دانشگاه آزاد چاپ کنم و البته شرط پذیرش برای چاپ کفایت می کند و زمان چاپ در اولویت نیست .
  عنوان مقاله : بررسی نوسانات بازار‌های موازی بر میزان نرخ جریمه و ارائه مدلی مفهومی با پیش بینی دقیق رفتار سپرده گذاران در خصوص نرخ شکست سپرده گذاران
  لطفا راهنمایی بفرمایید .

  1. دوست عزیز
   لطفاً درخواست خودتان را ( عنوان درخواست‌تان، مقاله و چکیده مقاله ) خودتان را به صورت ایمیل به همکاران ما ارسال کنید، تا در اسرع وقت شما را راهنمایی کنند.

 28. سلام یک مقاله در زمینه آموزش زبان انگلیسی دارم. میشه راهنمایی کنید در کدام مجلات می تونم چاپ کنم؟

  1. دوست عزیز
   با کمال میل.
   لطفاً عنوان مقاله و چکیده مقاله خودتان را به صورت ایمیل به همکاران ما ارسال کنید، آنها در اسرع وقت شما را راهنمایی خواهند کرد.

 29. سلام و احترام.
  در حوزه مدیریت زنجیره تامین، راهنمایی میفرمایید که میتوانم مقاله را در کدام مجلات داخلی برای چاپ ارائه کنم؟

  1. دوست عزیز
   لطفاً عنوان مقاله و چکیده آن را از طریق ایمیل به همکاران ما ارسال کنید تا در اسرع وقت شما را راهنمایی کنند.

  1. دوست عزیز
   بستگی به سطح مجلات شما دارد، با سرچ کردن در گوگل اسکولار و رفرنس‌ها مجلات مرتبط را پیدا و اعتبارسنجی کنید.

 30. سلام،ببخشید مقاله درباره کرونا واعتبار یابی پرسشنامه دارم که توصیفی وکاربردی هست.میشه راهنمایی بفرمایید کجا بلید چاپ کنم؟ممنونم

  1. دوست عزیز
   لطفاً عنوان و چکیده مقاله خودتان را از طریق ایمیل به همکاران ما ارسال کنید، تا شما را راهنمایی کنند.

   1. سلام وقت بخیر اگه دانش اموزی سطح علمی بالایی داشته باشه ایا ژورنال داخلی یا خارجی ای هست که از این دانش اموز مقاله قبول کنه؟ به عبارتی ژورنالی وجود داره که دانش اموزان بتونن مقاله توش سابمیت کنن؟

    1. دوست عزیز
     باید این نکته را مد نظر داشته باشید که مقاله باید دارای محتوای قوی‌ای باشد.

  1. دوست عزیز
   می‌توانید از طریق ایمیل با همکاران ما در تماس باشید تا بتوانید به صورت کامل شما را راهنمایی کنند. برای اینکار می‌توانید عنوان مقاله و چکیده آن را به صورت ایمیل به همکاران ما ارسال کنید.

 31. با سلام و احترام
  موضوع مقاله بنده در خصوص “تبیین اندیشه ی ولایت فقیه بر مبنای استدلال های فلسفی در نظام جهان بینی اسلامی” هست. در کدام یک از مجلات داخلی با درجه ی علمی – پژوهشی و همچنین خارجی که علمی – پژوهشی هستند، می تونم خودش و یا ترجمه اش رو بفرستم؟
  لطفا راهنمایی بفرمایید.
  سپاس بیکران.

   1. با سلام مجدد خدمت جنابعالی
    اگر مقاله ام ، دارای کیفیت متوسط باشه و برام پذیرش مقاله در حداقل زمان ممکن مهم باشه ولی حتما حتما مجله از نوع علمی- پژوهشی باشه، میشه راهنمایی کنید و مثالی بزنید که کجا بفرستم.
    سپاس بی کران

    1. دوست عزیز
     بدون موضوع، بدون بررسی کیفیت مقاله نمی‌توان نظر داد.
     مقاله‌های علمی و پژوهشی‌های داخلی معمولاً زمانبر هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *