لیست مجلات داخلی برای چاپ مقاله

لیست مجلات داخلی برای چاپ مقاله

لیست مجلات داخلی برای چاپ مقاله

اغلب دانشجویان ایرانی پس از نوشتن پایان نامه و انجام تحقیقات گسترده، قصد دارند تا حاصل تحقیقات خود را به صورت یک مقاله به نگارش در آورند تا علاوه بر انتقال تجربیات خود به محققان بعدی و افزایش سطح سواد جامعه علمی، از مزایای چاپ مقاله نیز بهره مند شوند. گام بعدی پس از نگارش مقاله انتخاب مجله برای چاپ مقاله است. دانشجویان برای چاپ مقاله در مجلات ایرانی نیاز دارند تا از لیست مجلات داخلی برای چاپ مقاله مطلع شوند و مجله مد نظر خود را انتخاب کنند. در این مطلب قصد داریم این لیست را در اختیار شما قرار دهیم و به ضرورت انتخاب مجله مناسب اشاره کنیم.

داشتن لیست مجلات داخلی برای چاپ مقاله کار دانشجویان و محققان داخلی برای چاپ مقاله را تسهیل خواهد کرد.

داشتن لیست مجلات داخلی برای چاپ مقاله کار دانشجویان و محققان داخلی برای چاپ مقاله را تسهیل خواهد کرد.

انتخاب مجله مناسب برای چاپ مقاله:

در مطالب پیشین سایت در رابطه با چاپ مقاله نکاتی را خدمت شما ارائه داده‌ایم (برای دسترسی به مطلب مربوط روی این آدرس کلیک کنید). یکی از مهم‌ترین مراحل چاپ مقاله انتخاب مجله مناسب برای سابمیت مقاله است. با انتخاب یک مجله خوب برای چاپ مقاله علاوه بر این که شانس گرفتن پذیرش برای مجله خود را بالا می‌برید، احتمال دیده شدن و به تبع آن استناد به مقاله خود را بالا خواهید برد. در ادامه به فاکتورهای انتخاب یک مجله مناسب اشاره می‌کنیم:

 1. هدف و محدوده مجله هدف: مجله هدف بایستی حتما موضوع مرتبط با موضوع مورد مطالعه شما را داشته باشد. در غیر این صورت ویراستار مجله در نگاه اول مقاله شما را رد خواهد کرد.
 2. چاپ مقاله مشابه مقاله شما: پس از توجه به حیطه تخصصی یک مجله، بایستی چند مورد از مقالات مجله را مطالعه کنید و تحقیق کنید که آیا مقاله شما از نظر کیفیت در سطح مقالات منتشر شده است یا خیر.
 3. محدودیت چاپ مقالات مشابه: در صورتی که بدانید مجله هدف مقالات مشابه مقاله یا موضوع مورد تحقیق شما را ریجکت کرده است، اقدام به سابمیت مقاله برای مجله مذکور عاقلانه نیست.
 4. تعداد کلمات مقالات چاپ شده: توجه کنید در صورتی که تعداد کلمات مقاله شما با استانداردهای مجله هدف هم خوانی نداشته باشد، احتمال گرفتن پذیرش برای مقاله به شدت کاهش خواهد یافت. تعداد کلمات و قالب استاندارد چاپ مقاله برای مجلات مختلف در وب‌سایت مجله و در قسمت راهنمای نویسندگان قابل دسترسی است.

لیست مجلات داخلی برای چاپ مقاله

مجلات از نظر کیفیت دارای سطوح مختلفی هستند و ممکن است برخی از مجلات موجود مورد تایید اغلب سازمان‌های علمی نباشند. می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رتبه‌بندی نشریات علمی کشور و دسترسی به بانک اطلاعات علمی کشور به سایت journals.msrt.ir مراجعه کنید. شما می‌توانید با کلیک بر آدرس وب‌سایت بانک اطلاعاتی نشریات علمی کشور به لیست مجلات داخلی برای چاپ مقاله که مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است، دسترسی داشته باشید و سطح علمی هر کدام از مجلات داخلی را نیز مشاهده کنید.

لیست مجلات داخلی برای چاپ مقاله
۴ (۸۰%) ۵ vote[s]

دیدگاه (2)

 • قاسملو پاسخ

  با سلام و وقت بخیر، ایا مجله iranian journal of plant physiology جز مجلات isc هست؟

  خرداد ۲۳, ۱۳۹۸ در ۱۰:۳۳ ق.ظ
  • Jhub پاسخ

   سلام.
   بله.

   خرداد ۲۳, ۱۳۹۸ در ۱۰:۴۵ ق.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *