راهنمای جامع استفاده از سایت الزویر

دانشجویان و محققان برای شروع تحقیقات خود و پیش رفتن در مسیر تولید علم، نیاز دارند تا از نتایج کسب شده توسط محققان پیشین اطلاع حاصل کنند. کسب اطلاعات مذکور به راحتی امکان پذیر نیست؛ زیرا امروزه به دلیل وجود شبکه‌ها و راه‌های متعدد ارتباطی، اطلاعات فراوانی به دست محققان می‌رسد که تمام آنها قابل اطمینان و اتکا نیستند. تشخیص نتایج معتبر و قابل استفاده برای هر کسی مقدور نیست و از این رو محققان بایستی تلاش کنند تا اطلاعات و داده‌های مورد نیاز خود را از منابع معتبر دریافت کنند. سایت الزویر با تحلیل و آنالیز داده‌ها و اطلاعات موجود و نتایج کسب شده از تحقیقات محققان، اطلاعات معتبر را طبقه بندی کرده و در اختیار مخاطبان خود قرار می‌دهد. در این مطلب قصد داریم به محتوای این سایت و نحوه استفاده از اطلاعات آن بپردازیم.

سایت الزویر چیست؟

سایت الزویر یک سایت تجزیه و تحلیل اطلاعاتی جهانی است که به طور خاص در زمینه علوم و سلامتی کار می‌کند. این سایت ماموریت خود را به صورت زیر تعریف کرده است:

رهبری مسیر پیشرفت علوم، تکنولوژی و سلامت. ما به موسسات و افراد متخصص کمک می‌کنیم تا بتوانند با بهبود عملکرد خود در راستای سلامت، در مسیر انسانیت گام بردارند. هم‌چنین با تلفیق این محتوا با تکنولوژی و بهره وری عملیاتی، این اطلاعات را به دانش عملی و کاربردی تبدیل می‌کنیم. الزویر به طور غیر مستقیم و به واسطه توانمند سازی دانش، افراد استفاده کننده از دانش را توانمند می‌‌سازد.

تاریخچه سایت الزویر

الزویر، بیزینس انتشاراتی مدرن، در سال 1880 و در آمستردام تاسیس شد.

میزان استفاده از سایت الزویر و دانلود مقالات از این سایت و مقایسه آن در نقاط مختلف دنیا
میزان استفاده از سایت الزویر و دانلود مقالات از این سایت و مقایسه آن در نقاط مختلف دنیا

مختصری درباره الزویر از زبان خود سایت

اطلاعات قابل اعتماد

هر گونه اطلاعاتی که در سایت موجود است، بر پایه داده‌های معتبر شکل گرفته است. سایت الزویر 140 سال با جامعه علمی همکاری کرده است تا دانش و اطلاعات به دست آمده از تحقیقات را گردآوری کند. اکنون این سایت قصد دارد سختی‌های تجزیه و تحلیل و آنالیز داده‌ها و اطلاعات را از بین ببرد و این آنالیزها را در اختیار مخاطبان خود قرار دهد (به خصوص در عصر حاضر که باور کردن هر اطلاعات به دست آمده‌ای آسان نیست).

مزایای آنالیزی سایت

داده‌ها و اطلاعات موجود در سایت، علاوه بر غنی سازی دانش، برای افرادی که قصد استفاده از این اطلاعات را دارند، دارای مزیت خواهد بود. هدایت کردن و طبقه بندی حجم وسیعی از اطلاعات موجود در یک زمینه خاص، کار بسیار دشواری است و ریسک حذف شدن ناخواسته برخی اطلاعات حیاتی را در پی دارد.

اطمینان به معتبر بودن داده‌ها کار آسانی نیست و در برخی موارد هم‌چون اطلاعات پزشکی می‌تواند خطرات احتمالی را در پی داشته باشد. هم‌چنین در جامعه آکادمیک جهانی شده کنونی، رقابت بر سر کسب شغل و یا گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های معتبر جهان بیش از پیش پیچیده شده است.

سایت الزویر اطلاعات آنالیزی و راه حل‌ها و ابزار موفقیت را در زمینه‌های مدیریت، R&D، تصمیمات پزشکی و آموزش‌های تخصصی در اختیار مخاطبان خود قرار می‌دهد.

سایت الزویر دارای

 • بیش از 39000 کتاب الکترونیکی
 • بیش از 73 میلیون مقاله در 24000 مجله و از 5000 انتشارات مختلف
 • بیش از 11 میلیون کاربر در سراسر دنیا
 • بیش از 490 محتوای پزشکی شامل 4 میلیون تصویر و 51000 ویدئو جراحی
 • بیش از 10000 موسسات تحقیقاتی
 • 5000 ناشر بین المللی
 • کاربرانی از 25000 موسسه آموزشی و دانشگاه‌ها
 • 97 درصد سیستم معالجه در ایالات متحده است.

مشارکت سایت الزویر

سایت الزویر علوم کسب شده دانشمندان را به اشتراک می‌گذارد. بسیاری از کارمندان الزویر کار خود را با تجربیات علمی و پزشکی شروع کرده‌اند. این تیم با ویراستاران، نویسندگان و افراد متخصص متعددی از سراسر دنیا همکاری میکنند تا  محتوای سایت را تولید کنند.

سایت الزویر دارای:

 • 140 سال سابقه در تایید داده‌های علمی
 • 75382 عضو هیئت تحریریه و بیش از 20000 ویراستار دانشگاهی
 • بیش از 1.3 میلیون بازدید کننده است.

نحوه استفاده از سایت الزویر

عضویت در سایت

برای عضویت در این سایت می‌توانید با ورود به صفحه اصلی سایت و کلیک بر روی آیکن view account (در بالای صفحه و در سمت راست) و پر کردن فرم اطلاعاتی در بخش New customer، به عضویت این سایت درآیید. در صورتی که قبلاً در این سایت ثبت نام کرده باشید، با وارد کردن آدرس ایمیل و رمز عبور خود می‌توانید وارد صفحه کاربری خود شوید.

نحوه دانلود کتاب و مقاله از سایت

برای دانلود کتاب یا مقاله از این سایت می‌توانید نام محصول مورد نظر خود را در بخش search وارد کنید و یا محصول مد نظر خود را از بخش shop & discover جستجو کنید. محصولات مد نظر از بین انواع کتب مقالات سایت انتخاب شده و در سبد خرید قرار داده خواهد شد. دانلود محصولات این سایت هم‌چون سایر خدمات آن پولی است و شما بایستی برای خرید محصول مورد نیاز خود هزینه آن را بپردازید( متاسفانه به دلیل وجود تحریم‌های بین المللی، امکان پرداخت هزینه و به تبع آن امکان دانلود کتاب یا مقاله از ایران وجود ندارد؛ شما می‌توانید برای اطلاع از نحوه دانلود مقالات انگلیسی در ایران روی این آدرس کلیک کنید).

سایر خدمات سایت

این سایت برای کاربران مختلف خود شامل نویسندگان، ویراستاران، بازدید کنندگان و کتابداران خدمات مختلفی را در نظر گرفته است و این خدمات را در بخش services و به ترتیب authors ، editors ، reviewers و librarians طبقه بندی کرده است.

محصولات مختلف قابل دسترسی در سایت:

محصولات سایت الزویر در قسمت products and services و به ترتیب زیر بخش بندی گشته‌اند:

2 دیدگاه دربارهٔ «راهنمای جامع استفاده از سایت الزویر»

 1. سلام…آیا الزویر برای ایران محدود شده؟
  (من با فیلترشکن سعی در ورود به سایت داشتم ولی نشد)
  آیا حتما باید با PCیا کامپیوتر وارد شد یا تبلت و موبایل هم میشه دسترسی داشت؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *